Võimalikud ohud vihmametsas matkamisel

Paljude rännusellide unistus on minna vihmametsadesse matkama. Olgugi, et tegu on põnevate paikadega, võivad mitmed nendest piirkondadest olla ka elule ja tervisele ohtlikud. Esiteks pead tegelema erinevate loomadega, kes võivad sind ootamatult rünnata. Teiseks tekib paratamatult küsimus: mida ma võin süüa ja mida mitte süüa? Kolmandaks varitseb alati oht ära eksida, sest vihmamets võib olla tõeliselt kirju paik, kus ringi liikumine põhjustab mõnikord ka kohalikele parajat peavalu.

Moskiitod

Ole valmis selleks, et sind võivad alati moskiitod rünnata. Mõnikord on nad eriti vaikse pininaga, nii et sa ei saagi aru, kui juba järgmisel hetkel on sinu käe peal punane vill. Üldjuhul ei ole ju Euroopas mingit probleemi sellest, et mõni sääsk sind hammustab. Pigem on see lihtsalt väike ja tüütu nüanss, millega peab tegelema: see sügeleb ja põhjustab tusast meeleolu. Džunglis võib aga üks sääsehammustus osutuda saatuslikuks. Malaaria, kollapalavik ja dengue palavik on ainult mõned haigused, mida levitavad troopilistes ja ekvatoriaalsetes piirkondades sääsed. Kui sa ei hoolitse enda eest, siis võid sattuda tõeliselt ohtliku haiguse küüsi. Kindlasti kanna enda kätele, jalgadele ja näkku tugevat putukatõrjevahendit. OFF ja muud sarnased tooted, mis töötavad Euroopas, ei pruugi olla piisavalt efektiivsed vahendid. Kui sattud ellujäämise olukorda, siis kata oma käed ja jalad mudaga, sest see aitab hoida eemal võimalikke hammustusi.

Parasiidid

Vihmametsades on väga palju ohtlikke parasiite. Mõned neist toovad kaasa lausa jõledaid haiguseid, mida keegi ei sooviks isegi oma kõige hullemale vaenlasele. On üks rusikareegel, mis aitab parasiitide ohtu vähendada: ära kunagi mine jõkke sügavamale oma põlvede kõrgusest. Teatavasti võivad mõned parasiidid ka kõige kitsamatest keha avaustest sisse tungida ja organismi häireseisundisse viia.

Loomad

Olenevalt konkreetsest asukohast võib džunglis olla mitmeid kiskjaid, kellest osad võivad vabalt inimesi rünnata. Üks-ühele võitluses pole teada, kes kindlalt peale jääb, kuid sa saad oma ellujäämise tõenäosust tõsta, võttes endale kätte terava otsaga puutoika. Kasuta seda võitluses! Loomulikult on see jällegi üks põhjus, miks ei tasu valgel inimesel üksi vihmametsa matkama minna. Kohalikega koos olles võid olla kindel, et nad oskavad ära tunda kiskjate jälgi ja isegi hääle järgi teha kindlaks, kas konkreetne piirkond on praegu ohutu.